grafbaza.pl

Strony internetowe – jakie trendy czekają nas w 2022 roku

Strony internetowe – jakie trendy czekają nas w 2022 roku?

Nowy rok, nowi my i nowe strony internetowe! Pora sprawdzić, jakie trendy w web designie zdominują rynek w 2022 roku.

Instytut Pantone ogłosił niedawno kolor roku 2022, który bez wątpienia zdominuje trendy w web designie. Very Peri (17-3938) złośliwi porównują w Polsce do koloru denaturatu, a naprawdę trzeba przyznać, że ten odcień fioletu wygląda obłędnie. Czy strony internetowe również nie oprą się tej barwie? Jakich jeszcze trendów w web designie możemy spodziewać się w Nowym Roku?

Strony internetowe przełamią wszelkie barykady

Rok 2022 może być przełomowym momentem dla wszystkich designerów i deweloperów. Dlaczego? Ponieważ wszystko wskazuje na to, że strony internetowe staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Odejście od klasycznych układów i podziałów zauważamy już od kilku lat, a już niedługo możemy mieć do czynienia z totalnym zerwaniem z klasycznymi konwenansami.

Co to oznacza w praktyce? Strony internetowe w 2022 roku mogą stać się jeszcze bardziej interaktywne, jednocześnie sięgając po nowoczesne rozwiązania technologiczne. Z drugiej strony, w projektowaniu witryn widać też powrót do stylu retro, który perfekcyjnie wpasowuje się do współczesnych rozwiązań.

Planujesz stworzyć nową lub przebudować istniejącą stronę internetową w 2022 roku? Koniecznie sprawdź ofertę firmy Grafbaza, gdzie znajdziesz najlepsze rozwiązania webowe dla swojego biznesu.

Doświadczenie użytkownika (UX) niczym w aplikacji

Użytkownicy Internetu stopniowo przenoszą się na urządzenia mobilne, by przeglądać strony i korzystać z ich zasobów. Nic dziwnego, że nowoczesne strony zaczynają czerpać coraz więcej z designu aplikacji mobilnych. Witryna skupiająca się na doświadczeniach użytkownika i front-endzie, daje zupełnie nowe możliwości.

Świat przyzwyczaił się do aplikacji, bo i coraz więcej firm oferuje je swoim klientom. Tworzenie stron internetowych w oparciu o apki pozwala przenieść część tej energii do witryn www. Ten trend może być więc prawdziwym hitem roku 2022!

Witryny jednostronowe

Czasami im mniej, tym więcej. Dlatego też coraz chętniej web design sięga do najprostszych rozwiązań. Wielu projektantów stron internetowych decyduje się na interaktywny układ przewijanej witryny bez konieczności dodawania kolejnych podstron. Przechodzenie pomiędzy nagłówkami znacznie przyspiesza działanie interfejsu takiego produktu webowego.

Jednostronowa witryna internetowa pozwala zawrzeć wszystkie kluczowe elementy w lekkiej i responsywnej stronie. Co ciekawe, również użytkownicy niebiznesowi sięgają po taką opcję, by stworzyć swoje interaktywne CV. Rok 2022 na pewno będzie stał pod znakiem także takiego układu sekcji na stronie.

Strony internetowe z minimalistyczną grafiką

Znów na pierwszy plan wysuwa się minimalizm, tym razem dotyczy on jednak projektowania graficznego. Z jednej strony jest to powrót do początków Internetu, z drugiej zaś dotyczy nowoczesnego spojrzenia na tradycjonalizm. W 2022 roku modnymi elementami designu graficznego będą linie proste, niewielkie piktogramy i skromne motywy.

Nie tylko strony internetowe dostosowują się do nowych trendów w designie. Warto zaznaczyć, że projektowanie graficzne ogólnie zmierza ku prostocie, która okazuje się bardziej wydajna i przyciągająca uwagę. Koniec z krzykliwymi kolorami i zbyt rozbudowanymi grafikami. W 2022 roku pora na minimalizm!

Jeżeli szukasz firmy która kompleksowo zajmie się projektem Twojej strony, skontaktuj się z nami!

Leave a Comment